Zawodnicy WOPR 4K Szczytno wystartowali w ostatnich w tym roku zawodach Grand Prix w Ratownictwie Wodnym. Kilka razy na podium

w Tychach stawał Wojciech Kosiński.

Na Śląsku szczycieńska ekipa startowała w 4-osobowym składzie: Wojciech Kosiński, Jarosław Ćwikliński, Aleksander Wasilcow, Karol Murach. Początek tyskich zawodów nie był dla zawodników WOPR 4K zbyt udany. Na 200 m pływanie z przeszkodami wszyscy uplasowali się poza „dziesiątką”. Potem szło już lepiej. Wojciech Kosiński był 5. na 50 m holowanie manekina. Ten sam zawodnik na 100 m holowanie manekina w płetwach był drugi wśród juniorów. Jarosław Ćwikliński zajął tu 8. miejsce. Najlepszy w szczycieńskim zespole Wojciech Kosiński w kolejnej konkurencji – 100 m ratowanie kombinowane – uplasował się na 5. miejscu. Na koniec zawodów – 100 m ratownik – bliski medalu był Jarosław Ćwikliński, ale ostatecznie zajął 6. lokatę.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Wojciech Kosiński uplasował się na 2. miejscu na 100 m ratowanie kombinowane, 3. miejscu na 50 m holowanie manekina oraz zajął 3. lokatę na 100 m ratowanie kombinowane OPEN.