Błękitni pierwszym liderem

IV liga - 1. kolejka

Błękitni Orneta - Omulew Wielbark 2:0 (1:0)

1:0- (3.) , 2:0 – (78.)

Omulew: Przybysz, Berk, S Nowakowski (71. Staszewski), C. Nowakowski (66. K. Miłek), M. Miłek, Mikulak, Rudzki, Murawski (86. Cieślik), Kwiecień, Szczygielski (71.Musioł), Remiszewski.

- To zasłużone zwycięstwo gospodarzy, choć złego mecz u nie zagraliśmy – podsumowuje ligową inaugurację trener Omulwi Mariusz Korczakowski. - Przespaliśmy pierwszych 5 minut, w których Błękitni zdobyli bramkę. Druga połowa to nasza dominacja. Co z tego, skoro dobrze graliśmy tylko do 20. metra.

Miejscowi wyszli na prowadzenia po wyrzucie z autu, przedłużeniu piłki głową i dostawieniu nogi przez doświadczonego Włodarczyka. Błękitni mogli podwyższyć w 30. min, gdy po ładnej akcji gospodarzy Przybysz sparował strzał na poprzeczkę. Goście stworzyli swoje sytuacje w drugiej odsłonie. Najdogodniejszą zmarnowali oni w 80. min – przed bramkarzem Błękitnych znalazło się aż trzech zawodników Omulwi. Niestety, Kwiecień zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji i obrońca miejscowych zdążył z interwencją. Było to już przy stanie 2:0 – w 78. min Włodarczyk wyszedł na czysta pozycję (zdaniem trenera Korczakowskiego sytuację tę poprzedził faul na graczu Omulwi) i pokonał Przybysza.

1. kolejka

Mrągowia Mrągowo – DKS Dobre Miasto 3:3, Motor Lubawa – Pisa Barczewo 1:1, Granica Kętrzyn – GKS Wikielec 3:0, Start Kozłowo – Mamry Giżycko 2:0, Polonia Pasłęk – Warmiak Łukta 2:4, Victoria Bartoszyce – Zatoka Braniewo 2:1, Stomil II Olsztyn – Warmia Olsztyn 4:0.

V liga - 1. kolejka

MKS Jeziorany – Błękitni Pasym 1:3 (0:1)

0:1 – Patryk Malanowski (12.), 0:2 – Aleksander Dobrzyński (68.), 1:2 – (79.), 1:3 – Mateusz Kędzierski (90.)

Błękitni: Brzozowski, Włodkowski, Cikacz (73. Matysiewicz), Kruczyk, Młotkowski, M. Nosowicz, B. Nosowicz (64. Dobrzyński), Górecki (85. S. Foruś), A. Foruś, Kędzierski, Malanowski (78. Opaliński).