Zawodnicy ze Szczytna czterokrotnie stawali na podium podczas Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostw Elbląga Dzieci i Młodzików w Judo im. Czesława Misiuka. Turniej był popisem Bartosza Kuklińskiego z Gwardii.

Bartek ponownie zwycięzcą

Bartek okazał się bezkonkurencyjny w kategorii dzieci młodszych. Wygrał tu 5 walk (w tym 4 przed czasem) i zajął 1. m. w wadze do 32 kg. - Na podkreślenie zasługuje fakt, iż kategoria Bartka była jedną z najliczniej obsadzonych w turnieju, ponieważ startowało w niej 28 zawodników – tłumaczy trener Michał Dymerski. - To kolejny udany start młodego judoki ze Szczytna, który na dwóch ostatnich turniejach wygrał 10 walk, z czego 8 przed czasem.

Wśród młodzików w wadze powyżej 81 kg 1 m. zajął inny gwardzista Michał Jędrzejczyk. Srebrny medal w kategorii dzieci starszych wywalczył Wiktor Dodajewski (-50 kg), który w drodze do finału wszystkie walki wygrał przed czasem. Przez eliminacje nie udało się przebrnąć pozostałym reprezentantom Gwardii - Zosi i Mai Rykowskim oraz Jonaszowi Krzysztonkowi.

W Elblągu walczyli również judocy Katan-Novum. Najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Kania, która w wadze 48 kg wygrała trzy walki i zajęła trzecie miejsce. Na 5. miejscu w wadze 48 kg był Kamil Zapadka. Wiktor Nasierowski i Gaspar Święciński uplasowali się w swoich kategoriach na 7. pozycji. - Mimo braku miejsc na podium młodzi zawodnicy Katany - Novum pokazali się z dobrej strony, tocząc walki dobrze technicznie i taktycznie - podsumowuje trenerka Karolina Dzięgielewska.

W mistrzostwach rywalizowało około 350 zawodniczek i zawodników.